On:

Tek Kullanımlık Maske İçin Buğu Nasıl Önlenir?

person Yazan: Akın A list In: Blog comment Yorum: 0 favorite Okunma: 418

Bu yazımızda maske ile birlikte gözlük kullanırken ortaya çıkan buğulanma sorununu ele alıyoruz.

2019 yılının son aylarında Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre sonra da tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, önceleri yalnızca sağlık profesyonelleri tarafından kullanılan cerrahi maskelerin herkes tarafından kullanımını zorunlu kılmıştır. Kesin etki eden bir tedavi yönteminin olmaması, salgından korunmak için maske kullanımına yönelimi arttırmaktadır. Ancak tek kullanımlık maske kullanımının bazı zorlukları da mevcuttur. Özellikle gözlük ile birlikte maske kullanmak durumunda olan bireylerde ortaya çıkan buğulanma sorunu, sosyal yaşam kalitesinin büyük oranda düşmesine neden olmaktadır. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için başvurulabilecek bazı yöntemler mevcuttur. 

tekkullanimlikmaskebugu.jpg

 

Maske ile Gözlük Kullanırken Buğu Önleme Yöntemleri

Gözlük ile birlikte filtreli maske kullanırken buğulanma yaşanmaması için en etkili yöntemlerden biri buğu önleyici gözlük bezleridir. Araba camları için kullanılan donma önleyici bezlerin benzeri olan küçük gözlük bezleri ile buğulanma sorununu ortadan kaldırmak mümkündür. Bununla birlikte gözlük üzerine uygulanabilecek bazı yöntemlerle de buğulanmanın önüne geçme olanağı bulunmaktadır. Gözlük camının her iki tarafının tıraş köpüğü ile ovalanması ve sonrasında da soğuk su ile durulanarak silinmesi renkli cerrahi maske ürünleri de dahil olmak üzere tüm maske türlerinde etkili bir yöntemdir. Aynı yöntemi sıvı sabun ya da beyaz sabun ile denemek de etkili sonuç alınmasını sağlayacaktır. 

 

Esquire Tek Kullanımlık Tasarım Maske ile Buğu Önleme 

Tek kullanımlık tasarım maske ile gözlük kullanırken buğulanma yaşanmaması için kullanılan maskenin kalitesine de dikkat edilmelidir. Kaliteli maske kullanımı, yukarıda bahsedilen tedbirlere gerek kalmadan da buğulanmanın engellenmesini sağlamaktadır. En iyi ve kaliteli desenli maske modellerini müşterileri ile buluşturmayı amaç edinmiş olan Sarfhan, ürettiği maskeler ile buğulanma sorununa kesin bir çözüm getirmektedir. Esquire markalı bu maskeler ile rahat nefes alabilmeye olanak tanıması ve maske altında hava birikimini engellemesi nedeniyle oldukça etkilidir. Bir yandan yüksek hava geçirgenliği sağlayan, diğer yandan da geçirilen havanın 3 kez filtre edilmesini sağlayan bu maskeler ile gözlük kullanımı son derece kolaylaşmaktadır. Daha kaliteli görüş ve daha iyi sosyal yaşam kalitesi açısından en iyi maske markası olan Esquire tercih edilmelidir. 

Ayrıca bu yazımıza da göz atabilirsiniz: Tek Kullanımlık Maske Nasıl Olmalı?

Yorumlar

Yorum yok

Yorum bırak

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık