On:

Spa Havluları İçin 5 Yaratıcı Kullanım Şekli

person Yazan: Burak Kraf list In: Blog comment Yorum: 0 favorite Okunma: 384

Spalarda kullanılan havlular özelinde hazırladığımız içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sudan gelen rahatlama ya da ferahlık gibi anlamlarda kullanılan Spa kavramı, sunduğu yararlar dolayısıyla her geçen gün daha yaygın bir hale gelmektedir. Ancak bu yöntemden istenilen etkiyi alabilmek, yalnızca su ile alakalı değildir. Buna ek olarak Spa esnasında ve sonrasında kullanılacak ürünler de önem arz etmektedir. Özellikle Spa havluları bu konuda önemli bir yere sahiptir. Spa için havlu seçimi yapılırken hem havluların kalitesine hem de kullanım biçimine özen gösterilmelidir. Spa merkezlerinde bu hizmetler hazır olarak sunulsa da spa deneyimini evde yaşamak isteyenler açısından üzerinde durulması gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 

Masaj İçin Ilık ve Nemli Havlular Kullanın

Masajlar, spa terapisi yapanların vazgeçilmez uygulamaları arasındadır. Vücudu rahatlatmak, kan dolaşımını düzene sokmak gibi faydaları nedeni ile masajlara başvurulmaktadır. Masaj esnasında kullanılacak spa havlusu mutlaka nemli olmalıdır. Yeteri kadar nemli olmayan havlular, ciltte tahriş ya da rahatsızlık hissi yaratabilmektedir. Havluların nemlendirilmesi için buhardan yararlanmak, daha yumuşak yüzeyli havlu deneyimi açısından önem arz etmektedir. Buna ek olarak havlunun sıcaklığına da odaklanılmalıdır. Özellikle vücut havlusu kullanımında bu duruma azami önem gösterilmelidir. Masaj esnasında soğuk havlu kullanmak, soğuk ile temas eden cildin kasılmasına ve masajdan istenilen etkiyi alamamasına yol açmaktadır.

 

Pamuklu El Havluları Tercih Edin

Spa için kullanılacak el havlusu seçimi de önem arz eden bir husustur. Özellikle hassas ellere sahip olanlar için bu durum daha vahimdir. Spada kullanılacak el havlularının pamuklu olması gereklidir. Zira pamuklu havlular hem ellerde tahriş ya da tahribat gibi sorunların ortaya çıkmasını engelleyecek hem de spanın daha konforlu olmasını sağlayacaktır. Sağlık açısından ele alındığı zaman da pamuklu el havluları daha avantajlıdır. Spa esnasında sentetik malzemeden imal edilmiş havluların kullanılması, gözeneklerin açılması ile birlikte bu sentetiklerin cilde sirayet etmesine neden olmaktadır. Bu durum da ellerde döküntü, kızarıklık ya da daha farklı sorunlara kapı aralamaktadır.

 

Yüz Bakımı İçin Sıcak ve Nemli Havlu Kullanın 

Spada sık kullanılan havlu türlerinden biri de yüz havlularıdır. Özellikle yüz bakımı yapılacağı zaman yüz havlusu tercih edilmektedir. Bu amaçla kullanılacak havluların da pamuklu olması tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte yüz bakımı için havlu kullanımında da dikkate alınması gereken bazı noktalar mevcuttur. Masaj esnasında ılık havlu kullanımının aksine, yüz bakımı için sıcak havlu kullanılmalıdır. Havluların ısıtılmasında buhardan ya da ütülerden yararlanmak mümkündür. Sıcak havlu, cilt gözeneklerinin daha iyi açılmasına ve bakım ürünlerinin daha iyi sirayet etmesine destek olmaktadır. Bununla birlikte Ayrıca sıcak spa havlusu rahatlama hissi vermesi nedeni ile de ön plana çıkmaktadır. Sıcak havlu ile yüz bakımı yapılırken, bireylerin stres seviyeleri gözle görülür düzeyde düşmekte ve böylelikle ruhsal gevşeme sağlanmaktadır. Sıcaklığa ek olarak, kullanılacak havlunun nemli olmasına da özen gösterilmelidir. Havlunun nemlendirilmesi için de buhardan yararlanılabilmektedir. Bahsi geçen rahatlama hissinin sağlanması ve havlunun yüzde rahatsızlık yaratmaması için nem de önemli bir faktördür.

 

Cilt Bakımı Yapıyorsanız Spa Havlularını Kullanın 

El ve yüz bakımının yanı sıra cilt bakımı esnasında da spa havluları önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Dokularının yumuşak olması ve rahatlama konusunda sağlamış oldukları katkı nedeni ile spa havluları yalnızca spa merkezlerinde değil, evlerde de yaygın olarak tercih edilmektedir. El için kullanılan havlular, ayak havlusu modelleri ve vücut havluları bu doğrultuda öne çıkmaktadır.

 

En Sonunda Nemli Havlu Kullanın

Spa sonrasında da nemli havlu kullanılmalıdır. Spa esnasında rahatlayan vücudun bir süre daha bu rahatlığı koruyabilmesi adına, nemlendirilmiş spa havluları özellikle tercih edilmelidir. Pamuktan imal edilmiş olan vücut havlusu fiyatları diğer malzemelere kıyasla bir miktar daha yüksektir. Ancak sunmuş olduğu katkı, bu fiyat farkını göz önünden kaldırmaktadır. Ayrıca toptan spa havlusu şeklinde alım yapıldığı zaman fiyatlar daha uygun hale gelmektedir. Vücut havlusuna ek olarak saç havlusu da spadan önce temin edilmeli ve spa sonrasında mutlaka başa sarılmalıdır. Pratik olması bakımından kullan at saç havlusu ürünleri de son dönemlerde ön plana çıkmaktadır. Spadan istenilen verimi alabilmek adına bu tavsiyelere dikkat edilmesi elzemdir.

Sarfhan, 23 yıllık sektör tecrübesiyle tek kullanımlık spa ve otel ürünleri üretiyor. Tek kullanımlık havludan bornoza, peştamelden terliğe tüm ürünler toplu bir şekilde satın alabilir, işletmenizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yok

Yorum bırak

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık