On:

Firmaya Özel Logo Baskılı Maske Yaptırmak Mümkün mü?

person Yazan: Burak Kraf list In: Blog comment Yorum: 0 favorite Okunma: 829

Firmalara özel logolu maske üretimi hakkında derlediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

2019 yılının son aylarında Çin’de ortaya çıkan Covid-19 salgını, kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Bu durum, daha önce yalnızca hastanelerde sağlık çalışanları tarafından kullanılan maskelerin, tüm yurttaşlar tarafından kullanılmasını zorunlu hale getirdi. Maskelerin gündelik hayatın her alanında kullanılmaya başlanması, daha güzel tasarım maske ürünlerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Özel baskılı maske daha çok firmaların tercih ettiği ürünlerdir. Her ne kadar maskeler klasik olarak beyaz, yeşil ve mavi renklerde üretilse de firmaların isteği üzerine farklı renklerde ve baskılı olarak maske üretimi yapılabilmesi de söz konusudur. Logo baskılı maske firmaların en çok tercih ettiği maske türüdür. Şirkete ait logonun ya da marka adının yer aldığı bu maskeler hem firma çalışanlarına ücretsiz dağıtılarak bir motivasyon aracı işlevi görmekte hem de hareketli reklam olanağı sunmaktadır.

Hangi Tip Maske Kullanılmalı?

Maske çeşitleri cerrahi tek kullanımlık maskeler ve yıkanabilir maskeler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Her maske türünün kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Eğer özel tasarım maske yaptırılmak isteniliyorsa, bu durumda tek kullanımlık cerrahi maskelerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Zira bunlar seri üretim ve baskı için daha uygundur. Yıkanabilir ve çok kullanımlık maskeler genelde pamuklu kumaştan yapıldığı için maliyetleri daha yüksektir. Bu kumaşlara bir de baskı eklenmesi, maske maliyetlerinin artmasına neden olmaktadır. Gün boyu çalışan ve maske kullanmak zorunda olan bireyler açısından da cerrahi maskeler daha avantajlıdır. Islandıkları zaman değiştirilmelerinin kolay olması, bu maskelerin çalışma ortamına daha uyumlu olmasına neden olmaktadır.

 


Maske Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Baskılı maske kullanırken dikkat edilmesi gereken bir dizi husus bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

·       Maskelerin burun demirlerinin iyi kavrayan bir yapıda olması ve takıldıkları zaman içeri hava sızdırmaması gereklidir. Covid-19 hava zerrecikleri yoluyla bulaşan bir virüs olması nedeni ile maskenin burun bölgesinden ve yanlarından hava alması tamamen engellenmelidir.

·       Desenli maske kullananların dikkat etmesi gereken bir diğer nokta da maskenin burun demiri ile kulak iplerinin yumuşak malzemeden yapılmış olmasıdır. Aksi halde uzun süreli kullanımlarda hem burunda hem de kulaklarda tahriş yaşanması söz konusudur.

·       Maske modelleri seçilirken üç katlı olması da son derece önemlidir. Maskenin ağza denk gelen kısmının üç katlı olması ve her kat arasında hava filtresinin bulunması, daha yüksek koruyuculuk açısından dikkate alınması gereken bir husustur.

·       Cerrahi maskeler için belirlenmiş bir dizi standart bulunmaktadır. Türkiye’de bu standartlar Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanmaktadır. Tercih edilen maskelerin bu standarda uygun olması hem sağlık hem de koruyuculuk yönünden gereklidir.

·       Tercih edilen maskelerin renkli maske olması durumunda, maske kumaşlarının sentetik olmamasına ve kaliteli kumaş kullanılarak üretilmiş olmasına da özen gösterilmelidir. Sentetik kumaşların ya da boyaların solunması, akciğerler üzerinde tahribata neden olabilmektedir.

 


Firma Logolu Maske Nasıl Yapılır?

Reklam baskılı maske ya da logolu maske, işletmelerin kendi personellerine ve ailelerine dağıtmak üzere hazırlatmış olduğu maske türüdür. Ayrıca kimi markalar, reklam yapabilmek adına halka da bu maskelerden dağıtmaktadır. Logolu maske yapımı, normal maskeye ek olarak firma logosunun ya da marka adının eklenmesi ile hazırlanmaktadır. Logolu maskeler özel üretim kapsamına girdiği için, üretici firma ile irtibata geçilerek maske yaptırma talebinde bulunulmalıdır. Bu tür özel üretim maskeler genellikle toptan maske üretimi şeklinde gerçekleşmektedir.

 


Logolu Maske Fiyatları Ne Kadar?

Baskılı ağız maskesi fiyatları, farklı etkenlere bağlı olarak son derece değişken bir yapıya sahiptir. Maske üretiminde kullanılan kumaşın kalitesi, üretici firmanın adı, paket içi adetler, maskenin renkli ya da renksiz oluşu ve logo basımı gibi unsurlar maske fiyatları üzerinde etkilidir. Ancak toptan maske fiyatları  daha uygundur. Üretimin toplu halde yapılması, üretim maliyetlerinin daha düşük olmasına neden olduğu için maske fiyatları da daha düşük olmaktadır. Tek kullanımlık maske toptan satın alırken, alınan ürün sayısının artması aynı oranda fiyatın düşmesine neden olmaktadır. Logolu maske fiyatları  normal maskelere kıyasla bir miktar daha pahalıdır. Ancak yine de toplu alımlarda bunlara da daha düşük maliyetler ile sahip olabilmek söz konusudur.

Sarfhan, Esquire markası adı altında maske üretimi gerçekleştirmektedir.  Sarfhan  üzerinden şirketleriniz veya kendiniz için logolu maske, tasarım maske, tek kullanımlık veya yıkanabilir maskelere ulaşabilir, toplu veya adet olarak maske satın alabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum yok

Yorum bırak

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık