On:

Esquire Ürünlerin Uygulama Alanları

person Yazan: Burak Kraf list In: Blog comment Yorum: 0 favorite Okunma: 242

Toz akarları mikroskobiktir, gözle görülmez ve nispeten hareketsizdir. Isırmazlar fakat ölü cilt hücreleriyle beslenirler ve bunların salgıları ve yan ürünleri solunduğunda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Öte yandan uzunlukları bir mm’ye kadar varabilen tahta kuruları gözle görülebilir, hareket edebilir ve kanla beslenmek için ısırabilir. Tahta kuruları ve toz akarları, 5 yıl içinde ağırlıklarının 10 katına kadar çoğalabilirler. Esquire® ürünleri

DÖŞEMELİK KUMAŞLAR

Anti-Akar Kılıflar; Toz Akarlarına ve Tahta Kurularına karşı Bariyer

Toz akarları mikroskobiktir, gözle görülmez ve nispeten hareketsizdir. Isırmazlar fakat ölü cilt hücreleriyle beslenirler ve bunların salgıları ve yan ürünleri solunduğunda alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Öte yandan uzunlukları bir mm’ye kadar varabilen tahta kuruları gözle görülebilir, hareket edebilir ve kanla beslenmek için ısırabilir. Tahta kuruları ve toz akarları, 5 yıl içinde ağırlıklarının 10 katına kadar çoğalabilirler. Esquire® ürünleri

Toz akarı parçacıklarına karşı doğal bir bariyer olan Esquire® fermuarlı kuş tüyü yorgan, yatak ve yastık kılıflarıyla toz akarına karşı en iyi korumayı sağlamaktadır. Toz akarları ve bunların yan ürünleri Esquire® kılıf içine hapsedilir böylece alerjik kişiler uyurken toz akarı alerjik tehdidine maruz kalmazlar. Benzer şekilde, tahta kuruları da kılıf içinde hapsedilir ve odanın diğer bölümlerine sıçrayamazlar.

Esquire® ürünleri, toz akarı alerjisi hastalarına tam rahatlama ve tahta kurularının yayılmasına karşı koruma sağlayan doğal olarak hipoalerjenik bir üründür. Toz akarı ve mikroorganizma bariyeri özelliği, bir ağda dolaşan çok ince mikrofilamentler ile sağlanır. Bu yoğun ağ, parçacıkların ve bakterilerin girişini ve geçişini engellerken, ağ içindeki mikro kanallı labirentler onu geçirgen ve nefes alabilen bir kumaş haline getirir. Alerjik olun veya olmayın, Esquire® ürünleri daha iyi uyumanız için size rahatlık ve huzur sunar. Esquire® ürünlerinde kullanılan hammadde’ye 'Alerji Dostu Ürünler ve Hizmetler' sertifikası vermiştir ve Esquire® markalı ürünler aşağıdaki güvenlik testlerinden başarıyla geçmiştir:

  • Cilt dostu
  • Anti-akar ve akar parçacık bariyeri
  • Cildi duyarlılaştırmaz
  • Yüksek bakteriyel filtreleme etkinliğine sahiptir

Esquire® tarafından üretilen anti-alerjik yastık, yatak, yorgan ve minder kılıflarıyla alerjik rahatsızlıklar ortadan kalkar. Bariyer özelliği için herhangi bir işlem gerektirmediğinden defalarca yıkandıktan sonar bile kumaşın koruyucu özelliği bozulmaz.

Esquire® ürünleri nefes alır ve nem tutmaz, bu sayede mikroorganizmalar büyüyemez. Nem buharı kumaştan çıkar ve oldukça hızlı bir şekilde kurur. 

Benzer şekilde, yıkandıktan sonar mikro kanallar hızlı kurutmaya imkân sağlar. Esquire® ürünleri 95 oC’ye kadar olan sıcaklıklarda yıkanabilir ve 30 oC ila 60 oC arasındaki tipik evde yıkama sıcaklıklarında yapılan yıkama testlerini oldukça başarılı bir şekilde geçmiştir. 

Esquire® ürünleri’nin tiftiksiz yapısı sayesinde polimer parçaları ve dolayısıyla suyu kirletici maddeler yıkama suyuyla taşınıp gıda zincirine giremediğinden çevremiz de korunmuştur olur. Bu mikroskobik kirlenme günümüzde en ciddi çevre sorunları arasındadır. 

Daha fazla bilgi için: http://www.aafa.org/page/dust-mite-allergy.aspx 

Battaniyeler

Esquire® ürünleri iyi bir battaniye malzemesi için gereken tüm özelliklere sahiptir; hafiftir, nefes alabilir ve vücut sıcaklığını koruyarak iyi ısıl yalıtım sağlar. Hem rahattır hem de “sıcak” etkisi oluşturmadan ısıtır. 

Yıkanabilir ve hızlı kurur; kullanışlı ve dayanıklı olup şeklini çok büyük ölçüde korur. Esquire® ürünleri fark edilebilir herhangi bir yüzey, şekil bozulması veya çekme olmadan 30oC ila 60oC arasında yıkanabilir. Görsel olarak çekici bir görünüm oluşturmak için boyanabilir veya üzerlerine baskı yapılabilir.  


Bebek battaniyeleri

Esquire® bebek battaniyeleri bebekleri koruyup rahat ettirir ve ayrıca nem ve bakteri mikroorganizmaları barındırmaz. Bu nefes alabilir ve hafif kumaş, yaratıcı bebek temaları oluşturmak için boyanabilir veya üzerine baskı yapılabilir ve yapılacak işlemler ateşe dayanıklı özelliktedir. Tiftiklenmeme ve düşük boncuklanma özelliği sayesinde bebeğin parçacıkları yutmaması sağlanır. Esquire® ürünlerinin üretiminde kullanılan hammadde’ e  alerji dostu ürün sertifikası verilmiştir ve cilt hücreleri için toksik olmadığını göstermiştir.

Yatak çarşafları ve yatak örtüleri (Hastaneler, Kurumsal, Konut ve Ev kullanımı

Esquire® ürünleri, hassas pamuğun aksine, yatak malzemeleri için zamanla veya sık kullanıma bağlı olarak aşınmayan güçlü bir kumaştır. Her gün kullanılması ve sık sık yıkanması pamuğu aşınmaya, eskimeye ve çekmeye yatkın hale getirir. Bununla birlikte Esquire® markası ile üretilen yatak örtüleri ve yatak çarşafları, zamanla çekmeye başlayan ve aşırı kırışan geleneksel pamuk örtülere kıyasla şeklini ve yapısını önemli ölçüde korur. (tiftiksiz ve düşük boncuklanma derecesi). 

Ek olarak, Esquire® ürünleri yıkama sırasında kirlerin kolayca çıkması için işlemden geçirilebilir ve geçirgen ve hafif olması sayesinde oldukça kısa sürede kurur. Böylece, hem daha az deterjan ve enerji tüketimi sayesinde hem de daha kısa kurutma süresi sayesinde tasarruf elde edilir. Sonuç olarak, Esquire® ürünleri hastaneler ve otellerdeki sık yıkama ihtiyaçları için iyi bir seçenektir. Esquire® ürünleri 95 oC’ye kadar olan sıcaklıklarda yıkanabilir.     

Esquire® ürünleri, kumaş içinde mikro kanallar oluşturan yoğun çok ince mikrofilamentlerden oluşan bir kumaştır. Yapısı ve içindeki mikrofilamentler sayesinde dayanım, güçlü şekil hafızası, yumuşaklık, nefes alabilirlik, ısıl yalıtım (fakat “sıcak” değil), ter nemini giderme ve buharlaştırma ve hızlı kuruma gibi pek çok faydalı özellikler sağlar. Bu sayede yenileyici ve konforlu bir uyku deneyimi sunar.

Esquire® ürünleri standart yatak takımı ürününde alerjiden korunma özelliği de sunmaktadır. Fermuarlı yorgan, yastık ve yatak kılıflarıyla daha da etkin koruma sağlanabilir. Ek olarak, bazı saman nezlesi ve astım etkilerinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Sentetik mikrofiber ve pamuktan yapılan yatak çarşafları zamanla tiftik dökecektir. Bununla birlikte, Esquire® ürünleri, sonsuz filamentlerden oluşan yapısı sayesinde tiftiksizdir. Tiftiksiz yapısı sayesinde, mikrofiberlerde olduğu gibi yıkama suyuyla taşınacak küçük sentetik parçacıklar içermediğinden çevre dostu bir üründür. Atık su arıtma tesisleri en sonunda gıda zincirine giren bu plastik mikroskobik parçacıkları gideremez.

Esquire® ürünleri, pamuk veya mikrofiber çarşaflardan daha uzun ömürlüdür, daha az enerji ve deterjan kullanır ve bu sayede daha ekonomiktir.

Süper keskin ve gelişmiş boya ve baskı imkanları, büyük alan ve görünür kumaşlar için bile önemli olan estetik gereksinimleri konusunda tartışmasız bir avantaj sağlar.

Dört çocuktan birinin alerji hastası olduğu göz önüne alındığında Esquire® ürünleri çocuk ve bebek yatak malzemeleri için iyi bir seçenek haline gelmektedir. Rahat, çekici ve koruyucudur.

Minderler ve Yastıklar

Şık parlak renkler ve keskin baskıyla birlikte dayanıklılık, iyi nem yönetimi, düşük boncuklanma ve tiftiksiz olma özellikleri sayesinde Esquire® ürünleri yastıklar ve minderler için olağanüstü iyi bir malzemedir. 

Kullanıldığı ortama hava katarken yapılan yumuşatma işlemi sayesinde dokunması olağanüstü rahat ve konforludur.

Esquire® ürünleri ev tozu akarlarına, tahta kurularına, mikroorganizmalara ve bakterilere karşı doğal bariyer işlevi görür bu sayede hipoalerjenik bir koruyucudur. Dayanıklı olması ve 95 oC’ye kadar yıkanabilmesi Esquire® ürünleri  rahat ve uygun maliyetli bir ürün haline getirir. Esquire® ürünleri aynı zamanda işlemden geçirilerek alev geciktirici hale getirilebilir.

Havlular

Esquire® ürünleri, çok iyi nem yönetim özelliklerine sahip kompakt ve hafif havlular üretmektedir. Klasik tekstil havlulara kıyasla beşte bir daha az yer kaplarken çok daha fazla emicidir. Geleneksel tekstil tabanlı havlular ağırlıklarının %70’I kadar ağırlık emme kapasitesine sahipken Esquire® ürünleri ağırlığının %500’ü kadar ağırlık emebilir. Ek olarak, hafif olması ve iyi nem yönetimi sayesinde hızlı kururken zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar.

Yıkama ve kuruma verimliliği ve kompakt boyutu sayesinde havlular, kurumsal, evsel ve kişisel kullanıma oldukça uygundur.


Spor ve Plaj Havluları

Esquire® ürünleri’nin hafif ve hacmen küçük olması onu plaj veya sporda kullanım için mükemmel havlu haline getirir. Fazla yer kaplamaz, geleneksel tekstil ürünlerinin beşte biri boyutundadır, bu sayede taşınması kolaydır ve oldukça hızlı kurur. Yumuşak yüzeyi, yoğun yapısı ve düzgünlüğü sayesinde üzerine kum yapışmadığından “kum tutmaz” özelliktedir.

Esquire® ürünleri ile keskin görüntüler ve canlı renklerle olağanüstü çekici baskı ve renk boyama sayesinde trendleri takip edebilir veya trendler oluşturabilirsiniz. Havlu uygulamaları diğer temaların yanı sıra tanıtım temaları ve çocuk temaları da içerebilir hediyelik eşyaları daha çekici hale getirebilir.

Bornozlar

Esquire® bornozlar, kurumlar, iş otelleri spa’lar vs. için iyi bir çözüm sunan akıllı ve teknolojik bir bornoz kumaşıdır. Esquire® ürünleri depolama gereksinimlerini azaltır. Kolay leke sökme özelliği sayesinde daha az deterjan tüketilir ve hızlı kuruduğundan zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. 

Kurulama bezleri

Emici özellikteki Esquire® temizlik bezleri, ister baskılı ister boyanmış olsun, iyi yapılan kesim ve dikiş işlemiyle kolaylıkla istenen şekle getirilebilir. Yüksek hacimli kurulama bezi üretimi için idealdir. Hafif, göz alıcı ve kullanışlı olduğundan evlerde, kurumlarda ve mekanlarda kullanıma uygundur. Mikro kanalları iyi nem yönetimi sağlar ve hızlı kuruyan, hafif ve kompakt yapıdaki Esquire® kurulama bezleri son kullanıcı için oldukça Pratik bir üründür. Tiftiksiz ve yumuşak yapısı sayesinde silinen yüzeyde kalıntı veya leke bırakmaz. Bardak, tabak veya el üzerinde lif parçası kalmaz. 

Masa Örtüleri, Servis Örtüleri, Runner Örtüler

Yalnızca hayal gücünüzle sınırlı baskılı ve renkli tasarımlar, Esquire®  masa örtüleri, servis örtüleri ve runner örtüler için cazip bir kumaş haline getirmektedir. Lekeye dayanıklı, yıkanabilir, dayanıklı, tiftiksiz yapıda ve düşük boncuklanma eğilimindedir. Çekiciliğini yitirmeden uzun süre kullanılabilmesi bu ürünleri kullanıcı için ekonomik kılmaktadır.   

Duvar Kaplamaları

Esquire® duvar kaplamaları benzersiz akustik özelliklere sahiptir. Bu sayede duvar kaplamaları için mükemmel bir seçenektir. Esquire®’e, duvarlar, tavanlar ve dikey yüzeyler için benzersiz, gösterişli ve sofistike görünüm oluşturacak şekilde boya, baskı ve kabartma uygulanabilir. Esquire® tasarımcılara dekoru düzenlerken daha fazla esneklik sağlayan yeni bir görünüm sunar.

Esquire® duvar kaplamaları dayanıklıdır ve yapısı kirin ve bakterilerin girişini engeller. Kurumsal standartlara göre alev geciktirme özelliğine sahip olup kirin ve lekenin sökülüp temizlenmesi de kolaydır. Çok iyi nem yönetim özelliği sayesinde hızlıca kurur ve yüzeye sıkı bir şekilde yapılmış kalır. Nem tutmaz (hızlı kurur), rutubet ve küf oluşumunu önler böylece havanın taze kokmasını sağlar.  

Duvar kaplamaları göz alıcıdır, temizlenebilir, bakımı kolay yapılabilir özellikte olup uzun ömürlüdür ve yenilenmesi kolaydır. 

Esquire® Perde Astarları ve Karartma Perdeleri için Arkalık

Çok yönlü dayanıklılığı sayesinde pencere storları ve perde astarları için güçlü bir malzeme adayıdır. Kolay kesilebilen ve emniyetli bir şekilde dikilip, boya veya baskı uygulanabilen, dekoratif pencereler için cazip bir kumaş olup gölge sağlamaktadır. Mevcut işlemler arasında baskı, boyama, kaplama, UV emilimi, alev geciktirme ve su geçirmeme işlemler bulunmaktadır.

Esquire® ürünlerinde kullanılan teknik kumaş alev geciktirici malzemeler için olan M1 testini geçmiştir ve halojen içermez. Hohenstein Laboratuarları  UV Standardı 801’e göre en yüksek UV koruma derecesi olan UV-Etiketi Derece 80 sertifikası vermiştir. 

Bu nedenle, otellerde, bakım evlerinde, okullarda, hastanelerde ve diğer kurumsal ve konut tesislerinde kullanıma uygundur. 


Esquire® Zemin Kaplamaları, Halılar ve Kilimler

Yumuşak ipeksi yüzeye sahip çok yönlü, sağlam, dayanıklı ve hafif bir kumaştır ve üzerine boya veya baskı uygulandığından oldukça iyi görsel etkiler sunar. Bu özellikleri onu halı ve kilim gibi Zemin kaplamaları için ideal kılar. Sınırsız baskı esnekliği, boyama ve çeşitli işlemlerden geçirilebilme özelliği çok çeşitli tabanlı Zemin kaplamaları portföyü sunar. İşlemler arasında alev geciktirici, su geçirmeme, UV emici uygulamalar yer almaktadır ve iyi kir çıkarma özelliğine sahiptir. Esquire® hafif halılar yıkanabilir ve nem tutmayan ve mikroorganizmaların halı içine girip gelişmesini önleyen yapıdadır.  

Hafif, dayanıklı, temizlenebilir, kirlenmeye dayanıklı az bakım gerektiren ve uygun maliyetli bir Zemin kaplamasıdır.

Suni Deri

Suni deri, mobilya kaplamaları, minderler, karyola başlıkları, sandalyeler, kanepeler ve diğer ev mobilyaları için kullanıldığında klasik bir görünüm sunar.  

Esquire®’in en yüksek kalitede suni derinin kullanıldığı poliüretan proseslerinde kullanılması amaçlanır. Çok yönlü dayanıklılığa sahip Esquire®, poliüretanlarla emprenye edilen taşıyıcı kumaş olarak kullanılır. Çok yönlü dayanıklılığa ve yumuşak bir yüzeye sahip olmasının yanı sıra içindeki mikro kanallar daha konforlu ve doğal bir his için nefes alabilirliği destekleyen kılcal damar işlevi görür.   

Esquire®, en üst kalite suni deri üretiminde geleneksel taşıyıcı dokuma kumaşların yerini almaktadır. Uygulanan işlemler arasında renkli boyama ve yüzey görünümü gibi daha doğal bir deri görünümü elde etmek için yapılan şardonlama işlemi yer almaktadır.

Suni Süet

Taşıyıcı kumaş olarak Esquire® tarafından üretilen suni süet olağan üstü kalitede bir üründür. Esquire® zımparalanmaz veya şardonlanmaz bunun yerine kısa kesikli liflerle floklanır böylece yumuşak, gerçek suniye çok yakın ve zarif bir hisse, konfora ve görünüme sahip prestijli bir suni süet elde edilir. 

Esquire® Yüzey Floklama

Esquire® floklandığında gerçek dokuma hissiyle birlikte sağladığı olağanüstü iyi renklendirme ve baskı yapılabilme özelliği sayesinde oldukça cazip bir döşemelik kumaş ortaya koyar. 

Mobilya Döşeme; İç Mekan ve Dış Mekan 

Yapısında bulunan çok yönlü dayanıklılık, sağlamlık, düzgün yüzey, kir tutmama, yıkanabilme, hızlı kuruma ve nefes alabilme gibi özelliklerin hepsi Esquire®’i eşsiz bir döşemelik kumaş haline getirir. Ayrıca, Esquire® tiftiksiz ve düşük boncuklanma eğilimindedir, bu da mikrofiberlere kıyasla onu mükemmel bir döşemelik kumaş yapmaktadır.

Esquire® büyüleyici görsel etkiler için olağanüstü boyama ve baskı yapılabilme özelliğine sahiptir. Esquire®’nin doğal mat rengi, keskin baskı görüntülerini ve derin ve canlı renklere sahip boyayı uygulamak için mükemmel bir tabandır. 

Esquire® döşeme kumaşlarına baskı veya boya yapılabilir. Bu baskı veya boya uygulanan kumaşlar, kumaşı daha ağır ve “tamamen” dayanıklı hale getirmek için geleneksel dokuma kumaşlarla da lamine edilebilir.

Esquire®, bahçe, restoran, kafe vs. gibi yerlerdeki dış mekân mobilyalarını ve minderleri döşemek için de kullanılabilir.

Yapılan işlemler arasında su geçirmeme, alev geciktirme, UV koruması, yağ itme, yumuşatma, kolay kir sökme ve yüzey floklama işlemleri bulunmaktadır.

KIYAFET

Kurumsal, Otel, Restoran ve Catering İş Kıyafetleri

Esquire® mikrofilament kumaşlar, dayanıklı, yumuşak, nefes alabilir, hafif, rüzgâr geçirmez, yıkanabilir özellikte olma ve iyi ısıl yalıtım sağlamak özellikleri sayesinde iş kıyafeti için performansı geliştirilmiş ve yenilikçi malzemelerdir. Ayrıca içindeki mikro kanallar iyi nem yalıtımı sağlayarak Esquire®’nin nem buharını vücuttan uzaklaştırmasına ve yıkandıktan sonra hızlıca kurumasına imkân sağlar. Bakteri girişini ve birikmesini önleyen anti-mikrobik bir yapıya sahiptir. Ter nemi vücuttan uzaklaştırmanın yanı sıra kokuya neden olan bakterilerin kumaş içine girip çoğalmasını önler. Terleme değil bakteriler kötü kokuya neden olduğundan Esquire® kuru ve temiz kalır.   

Esquire®, saçaklanmadan kesilebilir ve çok yönlü dayanıklılık sayesinde sağlam bir şekilde dikilir. Kullanım sırasında yapılacak bakımla ilgili olarak Esquire® geleneksel dokuma kumaşlarına kıyasla %50 daha hafif olduğundan ve daha hızlı kuruduğundan önemli maliyet tasarrufu sağlar. Bu nedenle, su, deterjan ve enerji kullanımında büyük tasarruf elde edilir.

Esquire® özellikle spor giyim, spor kıyafetleri ve kurumsal kıyafet gibi dış giyim eşyaları için iyi bir malzemedir ve muflon/keçe sentetik malzemelerin yerine kullanılması amaçlanmaktadır. Tiftiksiz yapısı ve düşük boncuklanma özelliği sayesinde defalarca yıkandıktan sonra bile yüzey kalitesini korur ve en önemlisi yıkandığında lif bırakmadığından ve boşaltılan yıkama suyuna zararlı polyester lif karışımı olmadığından çevreye etkisi minimum düzeydedir. 

Esquire® yüksek bakteri filtreleme etkinliğine sahiptir ve iyi nefes alır. Bu özellikler Esquire® kıyafetlerin kuru kalmasını ve bakteri barındırmamasını sağlayarak kıyafetin temiz kalmasına ve kokmamasına yardımcı olur. 

Esquire®’a tasarım baskıları ve boya uygulanabilir, FR, su ve/veya yağ tutmama, UV dayanımı ve kir itme işlemlerinden geçirilebilir. Üretilen giysiler, kurumsal veya şirket imajını geliştirmek amacıyla kırışıklık yapmayan ve kir tutmayan şekil hafızalı ürünlerdir. 

Askeri giyim

Esquire®, bakımı kolay dayanıklı, hafif ve konforlu bir kumaş sunar. Nefes alabilir özelliktedir aynı zamanda rüzgâr girişine karşı dayanıklılık sağlarken vücut sıcaklığını da koruyan iyi ısıl yalıtım özelliğine sahiptir. Esquire® aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır böylece zorlu koşullarda kullanılabilir ve yanmaya dayanıklılık gibi askeri gereksinimleri karşılayacak şekilde işleme tabi tutulabilir.  

Esquire® saçaklanmadan kesilebilir ve dikildiğinde dayanıklı ve sağlamdır. Uzun ömürlü ve uygun maliyetli bir kumaştır. Kullanım sırasında yapılacak bakımla ilgili olarak Esquire® geleneksel dokuma kumaşlarına kıyasla %50 daha hafif olduğundan su, deterjan ve enerji tüketimini önemli ölçüde düşürerek ve daha hızlı kuruyarak önemli maliyet tasarrufu sağlar.

Esquire®, benzersiz şeklini koruyan daha iyi bir kumaş için daha sıkı kontrolle de temin edilebilir.     

Güvenlik kıyafeti

Kişisel koruma en yüksek önceliğe sahiptir ve güvenlik kıyafeti aşırı sıcaklık ve yangın, UV emilimi, mikroorganizma bariyeri ve anti-elektrostatik yüklenme gibi koşullar göz önüne alınarak tasarlanmalıdır. Esquire® kullanım alanları arasında dört mevsim açık hava, soğuk depolama, arama ve kurtarma, avlanma, balık tutma gibi açık havada yapılan faaliyetler, güvenlik kuvvetleri ve reflektörlü kıyafetler yer almaktadır. Konfordan taviz vermeden güvenlik ve koruma sağlanır.

Esquire®’in imalatı oldukça verimlidir ve son kullanıcı için uygundur. 

Ağırlıkça hafif olan Esquire® nefes alabilir yapıdadır ve EN 20471 Reflektörlü Kıyafet standardına uygun optik etki sağlanacak şekilde boyanabilir. İyi ısıl yalıtıma sahip doğal bir rüzgâr kırıcı olup yağmura karşı bir bariyer işlevi görür ve oldukça hızlı kurur. Esquire® aynı zamanda sağlam ve aşındırıcı ortamlara da dayanıklıdır. Esquire® tiftiksiz olduğundan elektrostatik yüklenmeyi en aza indirir. Yapılan işlemler arasında yangın, kimyasal madde ve su geçirmezlik, anti-statik, UV emilimi, optik boyama ve baskı bulunmaktadır. 

  

Spor giyim

Esquire® spor kıyafetlerinin rüzgâra ve yağmura karşı bir bariyer olma, nefes alabilme, iyi ısıl yalıtıma sahip olma ve yıkanabilme gereksinimlerini karşılamaktadır. Vücut sıcaklığını korurken rüzgârın içeri girişine karşı da bir koruma sağlar. Ek olarak, Esquire® nemi ve kokuya sebep olan bakterilerin kumaşta barınmasını engelleyerek kıyafetin temiz kalmasını ve kokmamasını sağlar. Esquire®, spor giyecekleri ve doğa yürüyüşü, kamp yapma, avcılık vs. gibi açık hava faaliyetleri için mükemmel bir seçenektir. 

Genellikle kıyafet şeklindeki spor giyecekleri küresel nefes alabilir su geçirmez kumaş pazarının %80’inden fazlasını oluşturur. 

Kot Kumaşı

Esquire®’e, kıyafette ve hatta döşeme, pencere ve yüzey kaplamaları vs. gibi alanlarda kullanılmak üzere taşlanmış kot görünümü kazandıracak işlemler uygulanabilir. Oluşan ürün dayanıklı ve sağlamdır ve pamuk esaslı kot kumaşına benzer şekilde kesilebilir, dikilebilir ve yıkanabilir.

Kıyafet, Ayakkkabı ve Çanta için Suni Deri ve Süet

Esquire®, kaliteli suni deri ve suni süet pazarı hedefleyerek bu iki tür kumaş için olağanüstü bir taşıyıcı kumaştır. Esquire® geçirgenlik, kopma mukavemeti, yırtılma mukavemeti ve uzama özelliklerini göz alıcı ve üstün kalitede suni süet veya deri ürün oluşturacak şekilde birleştirir.

Esquire® mikrofilamentler hakiki derinin ince gözeneklerine ve yoğun lif yapısına benzer ve Esquire® diğer taşıyıcı kumaşlara kıyasla oldukça tekdüzedir. Suni deride tutarsızlık yaratacak boşluklar bulunmaz. Bu nedenle, Esquire® özellikle nefes alabilirlik ve lif yapısı bakımından hakiki deri özelliklerine çok yakındır. PU ile emprenye edilmiş Esquire® doğal deriye en yakın olan suni deridir. Doğal deriye olan benzerliği Esquire® suni derinin “çift taraflı” olmasına imkân sağlar. Suni derinin her iki tarafı da aynıdır bu nedenle astar vs. ile bir tarafı saklamaya gerek yoktur. 

Geleneksel taşıyıcı dokuma kumaşlarla üretilen yüksek kaliteli suni deriye kıyasla Esquire® aynı veya daha üstün performansa sahip daha uygun maliyetli bir üründür.

Benzer şekilde, kısa polyester lifle floke edilmiş Esquire® piyasadaki en iyi suni süet kumaşlarından biridir.

Yapılacak ek işlemler Esquire®’in sertliğinin ayarlanmasına imkân sağlar ve onu ayakkabılar ve çantalar için kullanışlı bir bileşen haline getirir.

TEMİZLİK

Esquire®  temizlik bezleri insan saçından 100 kat daha ince ve mikrofiberlerden 5-10 kat daha ince mikrofilamentlerden yapılır. Bu çok ince mikrofilamentlerin birbirine dolaşmasıyla tozu ve kiri bu yapı içine hapseden mikro kanallar oluşur. Esquire® bezler sanayide, hafif ve ağır imalatta oluşan kirlerin ve pisliklerin temizlenmesi ve profesyonel temizlik için oldukça etkili bir performans sunar. Esquire® temizlik bezleri lekelerin temizlenmesi ve şekli düzgün olmayan yüzeylerin silinmesi için kullanışlı ve portatif bir araçtır.

Hassas ve zor yüzeyler için idealdir:

Yapısındaki benzersiz sonsuz filamentler sayesinde bezler, zorlu ve hassas yüzeylerin yanı sıra cam ve boyanmış yüzeylerin temizlenmesi veya kurulanması için de ideal bir çözüm sunmaktadır. Sonsuz filamentler, silme işleminin güvenli, yüzeyi çizmeden ve lekeyi bulaştırmadan yapılmasını sağlarken boyutsal sağlamlık ve dayanıklılık da sunar.

Hav bırakmaya ve lif uçlarının çıkmasına son:

Mikro filament teknolojisiyle üretilen Esquire® bezler yüzey üzerinde hav ve lif ucu çıkıntısı bırakmaz. Sonsuz mikrofilamentler, kesilen uçlarda saçaklanma olmadan tamamen düzgün ve lif ucu içermeyen bir kumaş sağlar. 

Sıvı emme kapasitesi:

Mikrofilamentlerin geniş iç yüzey alanı sayesinde, Esquire® bezler kendi ağırlığının 5 katına kadar sıvı emebilir.

Yıkanabilir:

Mikro filament kumaş, dayanıklılığında, şeklinde veya yüzeyinde bozulma olmadan 30oC ila 60o C arasındaki sıcaklıklarda (yaygın evde yıkama sıcaklığı) 300 kez yıkanabilecek kadar dayanıklıdır. Esquire® bezler hastane ve kurumsal kullanımlar söz konusu olduğunda 95 oC’ye kadar olan sıcaklıklarda yıkanabilir. Tozu ve kiri etkin bir şekilde toplayabilmesi ve yıkama sırasında ise aynı şekilde kolayca bırakabilmesi için “kir itme” özelliği kazandırmaktadır.

Çevreye saygılı:

Esquire® kuru bez üretim prosesinde bağlayıcı, çözücü veya PVC kullanılmaz böylece atığın çevreye verdiği etki azaltılmış olur. Bununla birlikte, en önemlisi tiftiksiz olduğundan boşaltılan suyla polyester lifler taşınmadığından çevreye zarar verilmemiş olur. Atık arıtma tesisleri, su kaynaklarına gönderilen ve en sonunda gıda zincirine karışacak olan mikroskobik polyester parçacıklarını tamamen filtreleyemez.   

Çok Yönlü Dayanıklılık Yapısı:

Mikrofilament kumaş her yönden dayanıklı özel bir yapıya sahiptir. Esquire® bezler ağır kullanımlardan veya defalarca yıkandıktan sonra bile şeklini veya bütünlüğünü kaybetmez. Ayrıca, temizlik sırasında arkasında çevreyi kirletecek parçacıklar bırakmaz.

Ekonomik:

Mikrofilament kumaşlar uzun süre iyi performans gösterebilme özellikleri sayesinde uzun bir kullanım ömrüne sahip olduğundan kullanıcı için ekonomiktir. 

Hızlı kuruma ve nefes alma:

Sonsuz mikrofilamentler, geleneksel dokuma kumaşlara kıyasla daha çabuk kuruyan mikro kanallar oluştururlar böylece kullanıcı hem zamandan hem enerjiden tasarruf etmiş olur.

Antistatik:

Esquire® kuru bezler, hav bırakmayan özellikleri sayesinde statik yük birikmesini azaltır aynı zamanda tam bir antistatik özellik kazanacak şekilde işleme tabi tutulabilir. Esquire® antistatik bezler hassas elektronik eşyalar ve hassas ekipmanlar gibi eşyaların temizliğinde yüksek performans sağlar.

Kurumsal ve Otel, Restoran ve Catering (HORECA): 

Esquire® bezlerde ve paspaslarda kullanıma uygun oldukça etkili ve tiftiksiz temizleme kumaşıdır. Tiftiksiz yapısı, özellikle silinen yüzeylerde tiftik artıklarının ve bulaşmanın istenmediği durumlarda mikrofiber temizlik bezlerine kıyasla önemli avantajlar sunar. Ek olarak, Esquire® bezlerin yumuşak ve ipeksi yüzeyleri silinen yüzeyleri aşındırmaz ve çizmez, bu ekranlar ve diğer hassas yüzeyler için oldukça önemlidir. 

Esquire® bezlere boya veya baskı uygulanabilir. Çok kullanımlık bir bez olan Esquire® yağ emme veya su emme kapasitesini arttıracak işlemlere tabi tutulabilir, böylece yıkama sırasında kolay kir itme özelliği de kazanır.

Esquire® bezlerin veya paspasların özel kullanım alanları:

  • Otomotiv yüzeyleri
  • Temiz odalar
  • Hassas ön camlar ve cihaz panelleri
  • Televizyon, bilgisayar ve elektronik ekranlar
  • Gıda kapları

Paspaslar genellikle büyük alanlardaki kiri ve tozu hızlı ve etkin bir şekilde toplamak için kullanılır. Esquire® dönüştürme kolaylığı çeşitli boyutlarda ve şekillerde paspas başlıklarının kolayca oluşturulmasına imkân sağlar.

HİJYEN VE TIBBİ KULLANIMLAR

Esquire® Kozmetik yüz temizleme maskeleri

Yüz hatlarına uyarlanabilen ve yüz hatlarını düzelten, yüksek krem emme özelliğine ve yumuşaklığa sahip mükemmel bir yüz temizleme ve arındırma maskesi malzemesidir. Esquire® ’nin sertçe ovalamadan ciltteki kiri ve makyajı arındırma, temizleme ve nemlendirme özelliği daha gelişmiş bir cilt temizliği ve bakımı sağlar.

Hassas Ortamlar için Ameliyat Önlükleri, Hastane Kıyafetleri ve Örtüler 

Esquire® hassas ortamlar için konforlu, çok kullanımlık ve yüksek performanslı yeni bir üründür. Ameliyat önlüklerinde, hastane kıyafetlerinde ve özel örtülerde kullanılabilir. Çok ince mikrofilamentlerden oluşan yoğun yapısı mikro kanallar oluşturarak Esquire®’i nefes alabilen fakat bakterilere karşı geçirimsiz hale getirir, böylece Esquire® hassas sağlık alanlarında kullanım için ideal bir kumaştır. Esquire® ile hem konfor hem koruma sağlanır. Kumaş, dayanıklı, yumuşak ve düzgün yüzeylidir, nefes alabilir, sonsuz mikrofilamentler, mikro kanallar ve naylon içeriği sayesinde tiftiksizdir ve düşük boncuklanma derecesine sahiptir. Esquire® nefes alarak ve nem buharını hızlıda uzaklaştırarak konfor sağlar. Ayrıca bakterilerin ve diğer kontaminantların çevreye geçişine karşı bir bariyer işlevi görerek koruma sağlar. Esquire® %94,5 oranında bakterileri filtreler. Ek olarak, tiftik ve tüy bırakmayan bir kumaş olduğundan ortamda parçacık kontaminasyonu da gerçekleşmez.  

Tıbbi kullanım, kumaşın su geçirmez olmasını ve küçük cerrahide sıvı girişini önlemesini gerektirir. Esquire® yapısı gereği sıvılara karşı bir bariyer işlevi görür ve yapılan ek işlemleri Esquire®’i kan geçirmez hale getirir. Esquire® ile sağlık hizmetlerinin Teknik ihtiyaçları ve gereksinimleri karşılanır. 

Esquire®, 95oC’de yıkanabilen ve defalarca yıkamadan sonra şeklini ve performans gereksinimlerini karşılamaya devam eden çok kullanımlık bir kumaş olduğundan dolayı tek kullanımlık kumaşlara kıyasla daha uygun maliyetli bir ameliyat önlüğü ve örtü malzemesidir. Yüksek çok yönlü dayanıklılık özelliği kesilmeye ve yırtılamaya karşı koruma sağlar ve Esquire® pek çok özel örtü ihtiyacını karşılayabilecek esnekliktedir. 

Çok kullanımlık Esquire® yalnızca ekonomik değildir aynı zamanda, en önemlisi tek kullanımlık kumaşlara kıyasla çevreye daha az zarar verir. Yeniden kullanılabilir olmasına ve daha az atık oluşturmasına ek olarak Esquire® aynı zamanda tiftiksizdir böylece yıkanan Esquire® kumaşlar, su kanallarına ve sonunda gıda zincirine giren yıkama suyuna polimer artıkları bırakmaz.

EN 13795’e uygun biyomedikal tekstil ürünleri Teknik tekstil ürünü piyasasında hızlı büyüyen bir alandır ve Esquire® ameliyat önlükleri, tıbbi kıyafet ve bariyer kumaş segmentinde bu piyasada önemli paya sahip mükemmel bir malzemedir.

Hijyen ve Tıbbi Kullanım amaçlı Esquire® Islak Mendiller

Esquire® hav bırakmadan ve hassas yüzeyleri çizmeden en küçük tozu, kiri, sıvıları ve mürekkebi bile çekebilen mikro kanallara sahip mükemmel bir ıslak mendil malzemesidir. 95o C’ye kadar olan sıcaklıklarda yıkanabilen, çok kullanımlık, uygun maliyetli ve sağlık bakım ortamlarında kullanımı güvenli bir malzemedir.

Esquire® aynı zamanda ameliyathane zeminlerinin temiz oda şartlarına uygunluğu sürdürmelerini sağlamak için yüksek yağ emicilik işlemlerine de tabi tutulabilir. 

TEKNİK AMBALAJLAMA

Otomotiv Parçaları, Elektronik Eşyalar ve Elektronik Eşyalar

Esquire® ambalaj kumaşları taşıma sırasında hassas parça yüzeylerini korumak için kullanılır.

Esquire®, bir ambalaj malzemesi olarak, taşıma ve depolama sırasında parçaları aşınmaya, kontaminasyona, darbeye ve neme karşı benzersiz bir şekilde koruyabilir. Esquire® çok yönlü kopma mukavemetine sahiptir bu sayede yırtılma, sarkma veya deformasyon olmadan ağır parçaları taşıyabilen dayanıklı bir kumaştır. İstenen uygulamaya göre kolaylıkla boyanabilir, baskı uygulanabilir, kesilip dikilebilir ve uzun yeniden kullanım ömrüne sahiptir. Esquire® özel oto parçası boyutuna göre dönüştürüldüğünde bileşenlerin tasarım ömrüne kolaylıkla uyum sağlar. Zamanı geldiğinde Esquire®’in yeni bir tasarım parçasına dönüştürülmesi kolay ve verimlidir.

Kumaş, aşınmaya karşı koruma sağlayan yumuşak, düzgün ve ipeksi bir yüzeye sahiptir ve çıkıntı yapan filament uçları barındırmadığından yüzeyi çizmez. Esquire® tiftiksiz ve lifsizdir ve eşyanın yüzeyini ilk üretildiği gibi temiz, lekesiz, çiziksiz ve hiç dokunulmamış gibi bırakır.  

İki Esquire® kumaş arasına şok emici dolgu katmanı konularak taşıma sırasında darbeye karşı ilave koruma sağlanabilir. Aralarına polyester tabanlı iç dolgu konulan Esquire® ambalaj malzemesine de ekstra kopma mukavemeti kazandırır.   

Esquire® sorunsuzca kesilip dikilebilir böylece istenen şekle ve boyuta dönüştürülmesi basit ve hızlıdır.

Esquire®, imalat prosesindeki parçaların taşınmasında kullanılan bir ambalaj malzemesi olarak otomotiv endüstrisi için özel bir önem taşımaktadır. Kalıntı bırakmaz, parça üzerindeki nemin, kimyasalların veya çözücülerin buharlaşmasına izin vererek nefes alır ve parçayı kontamine edebilecek herhangi bir kimyasal içermez.

Benzer şekilde, Esquire® elektronik endüstrisinin ekranları ve hassas bileşenleri koruyan ambalaj malzemesi gereksinimlerini de karşılamaktadır. 

Esquire® mikro sonsuz filamentlerden yapıldığından mikro kanalların iç yapısı iyi hava, buhar ve nem geçirgenliği sağlar. Esquire® olağanüstü nem yönetim özelliklerine sahiptir.

İstenildiği taktirde uzun vadeli açık havada depolama için UV emilimi ve alev geciktirme özelliği kazandırma ve ayrıca hidrofobik karakter kazandırma amaçlı ilave işlemler de yapılabilir.

Yeniden kullanılabilir olması, yıkanabilmesi, hafif, dayanıklı olması ve imalatı sırasında kimyasal katkı maddelerinin kullanılmamış olması Esquire®’i işyeriniz için çevre dostu bir malzeme haline getirmektedir.

Aksesuarların ve Kıymetli Eşyaların Ambalajlanması ve Bakımı 

Üstün kalitede bir kumaş olan Esquire® yumuşak, kalın, yüzeyi çizmeyen ve tiftiksiz yapısı sayesinde cep telefonu kılıfı, gözlük, mücevher, seramik vs. gibi kıymetli aksesuarlar için mükemmel bir lens temizleme ve ambalajlama kumaşıdır. Suni süet şeklindeki Esquire® değerli ve prestijli eşyalar için görselliği pekiştirici bir ambalaj malzemesidir.

Esquire® aynı zamanda gümüş eşyalar ve diğer kıymetli eşyalar için yüksek performanslı ve güvenli temizleme ve parlatma kumaşıdır.

GENİŞ YÜZEY BASKISI

Esquire®, çok yönlü dayanıklılık, kumaş mukavemeti ve yüksek görüntü baskı kalitesi sunabilmesi sayesinde her geçen gün baskı endüstrisinin tercihi haline gelmektedir ve geleneksel tekstil ürünlerinin yerini almaktadır. 

İşlemler arasında UV koruma, alev geciktirme (FR) ve hidrofobik karakter kazandırma yer almaktadır.


Büyük medya reklamları

Keskin çizgilere ve belirgin parlak renklere ve şekillere sahip görüntüler gösteren büyük dijital baskı yüzeyi alanları reklamların ve tanıtımların etkili olmasını sağlamaktadır. Dijital baskılı Esquire® bu yaratıcılık ve etkinin ortaya çıkmasına katkıda bulunur. Esquire® sağlam ve pürüzsüz olup çok yönlü dayanıklılığa sahiptir böylece özellikle baskı ortamı olarak kullanılmaya oldukça uygundur.

Afişler

Keskin, net ve renkli baskılarla film kaplı ve dijital baskılı Esquire® afişler hazırlanıp asılabilir. Esquire® iyi birçok yönlü dayanıklılığa sahiptir bu sayede etkin ve yüksek kaliteli baskı sağlar. 

Esquire® çanta, şemsiye, şapka, yelek vb. gibi promosyon ürünlerinin üretimi için iyi bir malzemedir. Geleneksel tekstil ürünlerine benzeyen özellikleri ve kulpu sayesinde Pratik, uzun ömürlü ve kaliteli ürünlerin üretilmesine imkân sağlar.

Esquire®, HP Lateks Baskı Teknolojileri sertifikası almıştır.

OTOMOTİV VE HAVACILIK

Esquire® Hafif İç Kaplamalar ve Ses Bariyeri

Otomatik otomotiv teknolojisindeki gelişmeler iç dekor ve konfora daha fazla önem vermektedir. Sürücüye daha fazla destek ve yardım sağlayan keyifli ve konforlu bir iç yapı sürüş deneyimine daha fazla zaman ayrılmasını sağlayarak olumlu katkılarda bulunur. Ayrıca, konfor ve dekor SUV, trenler, otobüsler ve havacılık iç mekanlarına değer katan özelliklerdir. Esquire®, araç içleri için hafif ve cazip kumaş kaplamaları üretmektedir. Yüksek dayanım sağlamasına rağmen hafif olan Esquire® temel yakıt tasarruf gereksinimlerini destekler. Esquire®, kesilebilen, yüzey hatlarına kolayca uyan dayanıklı, güçlü ve sağlam bir malzeme olup yapıştırma proseslerine uygundur.  

Esquire®, gösterge panellerinde ve bagaj kompartmanlarında halı ve Zemin döşemesi şeklinde iç mekân kaplaması olarak kullanılabilen esnek fakat dayanıklı bir kumaştır. Ek olarak, Esquire® benzersiz akustik özelliklere sahiptir bu sayede yüksek desibelli yerlerde bir ses bariyeri olarak kullanılması daha keyifli bir yolculuk sağlar.

Yapılan işlemler arasında alev geciktirme, hidrofobik karakter kazandırma, baskı, boyama ve floklama uygulamaları yer almaktadır. Esquire® aynı zamanda olağanüstü aşınma dayanımına sahiptir ve tiftiklenme veya soyulma yapmaz. Çizilmeye karşı dayanıklıdır, temizlenebilir, sağlamdır, dayanıklıdır ve yolcularla etkileşim yüzünden bozulmaz. Esquire® imalat prosesinde kimyasal katkı maddesi kullanılmaz ve ağırlığa dayanımı aracın daha az yakıt tüketmesine katkıda bulunur.

AKUSTİK

Esquire®, motor kompartmanları gibi gürültülü yerlerde kullanıma uygun iyi bir ses yalıtım malzemesidir. Ağırlıkça hafiftir fakat alev geciktirici özellik kazandırılabilen çok yönlü dayanıklıklığa sahip bir kumaştır. Esquire® aynı zamanda esnektir fakat kesme ve yerleştirme işlemlerinin düzgün olması açısından kontrolü rahattır. Tiftiksizdir, soyulma derecesi düşüktür ve kesilen kenarlarda saçaklanma yapmaz bu nedenle imalar prosesi için idealdir. 

Keçe ile lamine edilen Esquire® alanların ve salonların ayrılmasında mükemmel bir ses bariyer perdesi olarak kullanılabilir.   

FİLTRELEME

Esquire®, bir spunbond (tela) devamlı lifin mukavemetini muhafaza ederken meltblown’a (eriyik üfleme) benzer bir filtreleme verimliliği sağlayan benzersiz yapısı sayesinde çoklu uygulamalar için benzersiz bir filtreleme ortamı sunar.  

Esquire®, polyester ve poliamit liflerden oluşan benzersiz devamlı filament ağı oluşturmak için patently bicomponent teknolojisini kullanır, bu ağ daha sonra yüksek basınçlı su püskürtülerek liflendirilir, dolaştırılır ve dokunmamış bir kumaş haline getirilir. Üretilen dokunmamış kumaş, ağ boyunca birbirine karışmış hem büyük hem de küçük mikrofiber liflerden oluşur. Esquire® mikrofilamentler insan saçından 100 kata kadar daha incedir ve Esquire®’nin benzersiz özelliklerinin anahtarıdır.

Aşağıdaki tablo Esquire®’i her biri aynı birim ağırlıkta olan ve aynı prosedür ve hava debisiyle test edilen spunbond ve meltblown kumaşlarla karşılaştırmaktadır. Esquire®’nin bazı uygulamalarda meltblown kumaşların yerine kullanıma uygun olarak düşünülebileceği görülebilir. 

Hava Filtreleme Testi – ASHRAE 52.2

Test Parçası

0.3 ila 1 mikron E1 (%)

1.1 ila 2.6 mikron E2 (%)

3.5 ila 8.5 mikron E3 (%)

Tahmini MERV

Esquire®

80

93

99

14

Esquire® 3000 mm’ye kadar olan kumaş genişliklerinde 200 gsm’ye kadar üretilebilir. 

Daha yüksek güvenirlik için uçtan uca mükemmel tekdüzelik sağlar ve yapısındaki sürekli filamentler lif göçünü azaltır, tiftiksiz yapı ve ek dayanıklılık sağlar. 

Ayrıca Esquire®’de polyester-naylon lif oranının ve lifleşme (küçük lif sayısı) derecesini özel müşteri gereksinimlerine göre ayarlamak da mümkündür.

Esquire®, ısıl bağlama, yapıştırma veya sonik bağlama ve mekanik yollarla özel filtreleme kompozitlerinde diğer dokunmamış kumaşlarla birleştirilebilir. Ayrıca bazı uygulamalarda iğne keçelerin yerine cep filtrelere de dönüştürülebilir. Esquire® bağlayıcı veya çözücü madde içermez ve içindeki bileşenler 935/2004/EC sayılı gıda ile temas eden madde ve malzemeler hakkındaki Yönetmeliğe uygundur.

GIDAYLA TEMAS

Esquire® nefes alabilir yapıda olduğundan iyi nem yönetme özelliklerine sahip olduğundan gıda maddelerini paketlemede kullanılabilir. Esquire® oldukça etkili bir bakteri filtresi olduğundan ve tiftiksiz olduğundan paketlenen malzemenin mikroorganizmalarla veya sentetik mikrofiberlerle kontamine olmamasını sağlar.  Esquire®, hidrofobik özellik kazanması ve açık hava UV ışığını emmesi için işleme tabi tutulabilir.  

ETİKETLER

Esquire®, dijital, serigrafi, transfer ve offset gibi tekniklerle baskıya uygun bir ortamdır. Esquire®, suni deri dahil olmak üzere geleneksel tekstil ürünlerine benzer şekilde üretildiğinden bu ürünlerin etiketlenmesine uygundur. Düzgün ve ipeksi yüzeyi ve yumuşatıcı işlemler sayesinde Esquire® kıyafet etiketlerinin cilde uygun olmasını sağlar.

Kolay kesilebilmesi, sağlam bir şekilde dikilip etiketlenecek ürüne yapıştırılabilmesi göz önüne alındığında Esquire®’i etiket haline getirmek verimli ve kolay bir işlemdir.

GÜNEŞ KORUMASI

Esquire® Tente, Gölgelik ve Doğa Sporları Eşyaları

Mahremiyet perdeleri dahil olmak üzere gölgeleme uygulamaları dış ortamların kullanımını çeşitlendirip arttırabilir. Esquire® yaratıcı dış ortam entegrasyonu için UV emilimi, estetik ve su geçirmezlik özellikleri sağlar. 

Tenteler, brandalar, örtüler, gölgelikler vs. için temel su geçirmez ve UV koruyucu kumaş özelliklerine ek olarak, nefes alabilirlik, çiy ve küf dayanımı özellikleri de yakından takip edilmektedir. Esquire®, buhar geçirgenliği sağlayan mikro kanallı yapısı sayesinde bu gereksinimlerin hepsini karşılamakla kalmaz aynı zamanda çiy, küf ve mikrop girişine karşı bir bariyer işlevi görür. Hidrofobik ve UV emilim özellikleri kazandırma işlemleri Esquire®’i dış ortamlar için daha da mükemmel bir seçenek haline getirir.

Esquire® Promosyon Plaj Şemsiyeleri

Esquire®, su geçirmez ve UV koruyucu özelliklere ek olarak dayanıklılık ve uzatılabilme özellikleri de sunar. Ek olarak, çiğ, küf ve mikrop girişine karşı doğal bir bariyere sahip olması onu uzun ömürlü ve temiz bir kumaş haline getirir. Hidrofobik karakter kazandıran ve UV emilimi sağlayan işlemler Esquire®’i dış ortamlar için daha da mükemmel bir seçenek haline getirir.

   

Esquire® Dış Mekân Minderleri

Yumuşak, düzgün, boncuklanmayan ve çiye, mikroplara ve küfe dayanıklı yapısı Esquire®’’i dış mekân minderleri için iyi bir malzeme haline getirir. Esquire® boya ve baskı işlemleriyle parlak renkler ve keskin görüntü kazanarak oldukça estetik bir görünüm sunar.

Yorumlar

Yorum yok

Yorum bırak

Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık